İpuçları

Instagram Hesapları Neden Gerçek Olmalı?

Sosyal medya kullanıcıları en yeni trendler ve görmek istedikleri içerikler hakkında bilgilenmek için Instagram algoritmasına genel olarak güveniyorlar.

Cilt bakım ürünleri, yeni moda trend veya müzik, verimlilik için en yeni uygulamalar hakkında bilgi edinmek için en kolay yol olarak Instagram takipçileri oldukça fazladır.

Instagram 800 milyon kullanıcısı var ve her geçen gün artmaktadır.

Instagram sistemini kandırmak ve diğer hesaplardan daha hızlı yükselmek için cazipliği yönlendiren platform üzerinde muazzam bir rekabet var. Ancak asla sahte takipçileri veya sahte beğenileri almayın.

Ingstagram hesapları için sahte takipçiler ve sahte beğeniler asla akıllıca bir yatırım olmayacaktır. Sizin için hızlı ve ucuz maliyetli bir kazanç gibi görünebilir, ancak uzun vadede hesabınıza ve kişisel markanıza daha fazla zarar verir.

Bu yüzden Instagram hesabınızın dürüstlük ve özgünlükle oluşmasını sağlamanız gerekiyor.

1. Sahte takipçiler içeriğinizle etkileşimde değil

10.000 Instagram takipçisi olan ancak her yayında yalnızca 15 yayın ve 100’den az beğeni ve yorum içeren bu hesapları görüyorsunuzdur. Evet, sahte takipçiler markalar ve pazarlamacılar için ölü bir Instagram hesabı aslında.

İzleyenleri satın aldığınızda, etkileşim oranı çarpıktır, çünkü kitlenizin çoğunluğu içeriğinizle etkileşime girmez. 3,000 takipçiye ve 10,000 takipçiden % 5 oranında bir katılım oranına ve% 1’in altında bir katılım oranına sahip olmak daha iyidir.

2. Sahte aşk gerçek aşk değil

Kişisel markanızın bütünlüğünü, itibarınızı ve işinizi sahte bir aşk tehlikesiyle karşı karşıya getirmeye istekli misiniz? Markaların ve izleyicilerin, güvenin aşka ya da “sevgiye” göre öncelikli olduğunu hatırlamaları gerekiyor. Etkileyici pazarlama söz konusu olduğunda, yalnızca kitle gerçekten etkileyiciye güvendiğinde ve önerilerine değer verdiğinde çalışır.

Takipçileriniz size güvenmiyorsa, içeriğinizle etkileşime girmeyecek ve onlara anlatmaya çalıştığınız şeyleri dinlemeyeceklerdir. Gerçek bir kişi, sizi takip eden bir içeriğin veya içeriğinizle ilgili yorumların içerisinde değilse, deneyimlerinizi paylaşmanın amacı nedir?

3. Sahte takipçiler nedeninizi bilmiyorlar

Ürünümüz Scrunch’ta düzenli olarak başımıza gelen Anna Harrison’ımız, ayakkabı satın alabileceğimiz bir şey mi? Hayır. İnsanlar ayakkabı satın alabilir mi? Evet. Aynı notta, bir bot veya sahte bir takipçi “Neden” inizi anlayabilir ve takdir edebilir mi? Cevap hayır. Bu, organik, otantik bir kitle oluşturmaya gelince kabul edilebilir olan şey konusunda size rehberlik etmelidir.

Güveninizi ve özgünlüğünüzü oluşturmanıza yardımcı olmak için nedeninizi kitlenizle paylaşın. Bir kişiyi aktif bir takipçi olmaya iten bu duygusal bağlantıdır. Size ve nedeninize inanmaları gerekir.

4. Instagram hesabınızı temizlemekten çekinmeyin

2014’te, Instagram, sahte hesaplar olarak kabul edilen çok sayıda kullanıcı hesabını sildi. Bu, takipçileri satın alıp almayan herkesi etkiledi. Takipçileri satın almadığınız halde Instagram’da sizi takip eden sahte hesaplar ve botlar olabileceğini belirtmek önemlidir.

Örnek için, Justin Bieber’ın 23 milyondan fazla takipçisi vardı ve kitlesel temiz spam hesaplarından 3.5 milyon takipçisini kaybetti.

Şimdi bu, bir ünlünün statüsünde o kadar da aldatıcı değil; ancak bu, onların “etkilerini” güçlendirmek için sahte hesaplara dayanan bazı etkileyicilere zarar verdi. Yani, sahte takipçilere güvenmeyin.

5. Hiç kimse, kaç tane takipçi olduğunu umursamıyor.

Pazarlamacılar ve markalar, odaklanmalarını takipçisi gibi bir donukluk ölçüsünden uzaklaştırmakta ve bunun yerine etkileşim oranı, gönderi başına ortalama katılım, takipçi artışı oranı ve kitle analizi gibi daha fazla veriye dayalı metriğe odaklanmaktadır. Endüstri değişiyor ve takipçilere de odaklanılıyor, bu da iyi bir şey. Yüksek kaliteli içerik oluşturmaya, topluluğunuzla ilişki kurmaya ve yaptığınız işe gerçekten değer veren markalarla ilişkiler kurmaya ve onların pazarlama stratejisine katkısına odaklanmaya odaklanın.

Instagram oluşturucu olmanın ve takip eden bir inşayı inşa etmek için zaman, çaba, tutku ve entegre bir strateji gerektirecek kısayollar yoktur. İzleyenlerinizi bilin ve onlarla ilgilenin.

Yani, dürüstlükten mi çekiniyorsunuz?

Daha Fazla Göster

BlogModu

WordPress Temaları , Wordpress eklentileri ve Seo hakkında detaylı bilgileri paylaşmak amacı ile blogmodu.com kurulmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu