Wordpress Temaları

Newspaper ve Newsmag Teması: WordPress teması nasıl seçilir

Newspaper ve Newsmag Temaları arasındaki temel farklar nelerdir?  Sorusu sizi buraya getirdi ise, o zaman doğru yerdesiniz.

TagDiv’in “yayınlama sanatı” sloganı altında oluşturulan her türlü haber, dergi, blog veya yorum web sitesi için mükemmel temalardır. Newspaper ve Newsmag temaları, size her şeyi sunmak için tasarlanmış bir web sitesi için eksiksiz çözümler olarak hazırlanmıştır. Ancak yine de, Newsmag‘ı ne zaman kullanmalısınız ve ne zaman Newspaper ne zaman doğru seçimdir? Bu soruyu ele almaya ve projeniz için mükemmel temayı seçmeniz için gereken bilgileri sağlamaya karar verdik.

Newspaper ve Newsmag: Kullanıcı deneyimi

Bir haber sitesi için WordPress teması, bir süpermarkete gitmek gibidir. Tam olarak ne aradığınızı bilmiyorsanız, kolayca kaybolabilirsiniz. Hem Newsmag hem de Newspaper şablonları, güzel bir web sitesi oluşturma hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacak sezgisel ayarlarla gelir. Herhangi bir kodlama yeteneği ve çabası olmadan!

Aynı güçlü çekirdek özellikleri paylaşan Newsmag ve Newspaper, web sitenize farklı ve profesyonel bir karakter vermek için tasarlanmıştır. Aralarındaki en büyük fark, tasarım ve perspektif ile ilgilidir. Adım adım inceleyelim.

Karmaşık haber sitelerini kolaylıkla tasarlama

Bir haber sitesi tasarlarken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç temel faktör vardır. İlk olarak, içerik alanının genişliği. Newsmag Theme’in genişliği (1021 piksel), bloklar üzerinde güçlü ve görsel bir arka plan ile kullanılmak üzere hazırlanırken, Newspaper teması (1068 piksel) daha geniş ve yayınlamaya karar verdiğiniz herhangi bir içeriğe katma değer sağlayacak şekilde oluşturulmuştur.

newsmag theme

Dahası, 8.5 sürümü ile başlayan Newspaper şablonu, bir satırı tam genişlik boyutuna genişletme seçeneği sunar. Daha fazla esneklik kazanmak için, Newspaper Teması’nda, satır tam genişlikte iken, 1200 ila 1800 px arasında içerik alanı boyutunu seçebilirsiniz. Bu satırlarda, tagDiv Composer’da herhangi bir çok amaçlı eleman veya “Full” olarak işaretlenmiş blokları ekleyebilirsiniz.

İçeriği vurgulamak için boşluk kullanın

İkinci faktör boşluktur. Karmaşık bir sayfa en iyi kalitede içeriği bile mahvedebilir. Newspaper teması stili, ziyaretçilerinizin herhangi bir cihazda en iyi görüntü kalitesini korurken sayfalarda ve yayınlarda geniş bir aralık kullanarak içeriği kolayca tanımlamasına yardımcı olur.

grid styles

İçeriğinizi vurgulamak için tasarlanan Newsmag, özel bir kompakt ızgara ile gelir. Öğeler arasındaki boşluk daha küçüktür, ancak ayırma çizgileri görünürlüklerini artırır. Bu tür ızgara, orta ve küçük cihazlarda daha iyi okunabilirlik sağlar, böylece belirli bir blok veya widget üzerinde arka plan uygulamanıza izin verir.

Tek tıklamayla demolar

Yeni bir tema ile sıfırdan başlamak asla kolay bir iş değildir, bu yüzden yaratıcı tagDiv ekibi düzinelerce eşsiz tasarım yapmış. Bunları tema kontrol merkezinde Yükleme demoları sekmesinde görebilirsiniz. Newsmag teması 14 demo ile gelirken, Newspaper 50’yi aşkın çekici tasarıma sahiptir. Bir demo nasıl kullanılır? Öncelikle onları önizleme ile inceleyin ve beğendiğiniz bir demo şablonunu seçin. Web sitenizin içeriği zaten varsa, ‘İçeriği ekle’ seçeneğini kapatın ve yalnızca ayarları içe aktarın. Bir sonraki adım, tasarımı hayalinizle uyumlu hale getirmek, web sitenizi sağlam bir zemin üzerinde oluşturmaktır.

newsmag demos

Oluşturmayı seveceğiniz sayfalar

Her iki tema da şaşırtıcı derecede kolay kullanımlıdır. Haber siteleri için oluşturulmuş ilk sayfa oluşturucu olan tagDiv Composer ile kitlenizin keyfini çıkaracağı sayfalar oluşturun. El yapımı düzinelerce, yeni bir sayfa tasarlamanın ne kadar kolay olduğuna inanamayacaksınız. Ön sayfadan başlıkları, menüleri, içeriği, düzenleri oluşturun ve yaptığınız gibi, canlı olan her şeyi görün. Anında! Kalbinize dokunan bu eşsiz düzenine ulaşıncaya kadar bloklar ve widget’ler deneyebilirsiniz.

Her şablonda bulunan özellikler farklıdır ve sitenizi özelleştirmek için kullanabileceğiniz öğelerin sayısı da artar.

tagDiv Composer öğeleri

tagDiv Composer her iki temada da ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak sayfa oluşturucu her şablona farklı öğeler getirir. Newspaper, Big Grid Full ve Big Grid Slide adlı öne çıkan içeriklerin sergilendiği özel bloklarla birlikte geliyor. Bu öğeler sadece geniş satırlarda kullanılabilir, bu yüzden Newspaper Tema için özeldir.

Başka bir fark, web sitenizde açılış sayfaları oluşturmanıza yardımcı olacak 22 yeni öğe getiren tagDiv Multi-Purpose eklentisinden gelir. Newspaper ile, hizmetler sayfalarını, Bölümler hakkında, ekip sunumlarını ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Ayrıca, uygulayabileceğiniz veya kendi kullanımınızı oluşturabileceğiniz ve daha sonra kullanmak üzere saklayabileceğiniz demolardan önceden oluşturulmuş kısa kodlar da vardır. Eklenti, Newspaper Teması’nda ücretsiz olarak bulunur ve tema kontrol merkezinin Eklentiler sekmesinden etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.

Mobil Tema özelliği

Her iki tema da duyarlı ve retina hazır bir tasarıma sahiptir. Gazete, aynı içeriği iki farklı şekilde görüntüleme şansı sunan “Mobil Tema” adı verilen benzersiz bir özellik, biri masaüstü bilgisayarlar için optimize edilmiştir, diğeri ise mobil cihazlar için.

Newspaper ve Newsmag: Performans

Web sitesi sayfa yükleme hızı, şimdi oluşturduğunuz ve yayınladığınız içerik kadar önemlidir. Bu bağlamda, sayfa yükleme hızını yüksek bir öncelik haline getirmişler ve her iki cihazda da gerçekleştirmek için temaları optimize etmişler.

Eğer nasıl optimize işlemi yapacağınızı bilmiyorsanız bize ulaşmanız yeterlidir.

Eğer özellikleri hakkında daha fazla okumak istiyorsanız, burada Newspaper Tema İnceleme ve Newsmag Tema İnceleme hakkında detaylı yazımızı bulabilirsiniz .

Yukarıda yayınlanan bilgiler karar vermenize yardımcı olmazsa, seçim yapmadan önce dikkate almanız gereken bir liste hazırladık:

 • Hedeflerinizi titizlikle inceleyin.
 • Siteyi oluşturduğunuz alandaki en son trendleri kontrol edin.
 • Sitenizin nasıl olması gerektiği ile ilgili resim: içerik genişliğini, gerekli özellikleri, medya dosyalarını, marka unsurlarını düşünün.
 • Her şeyi yazın!
 • Her yönü ile gözden geçirin ve bir karar verin.
Daha Fazla Göster

BlogModu

WordPress Temaları , Wordpress eklentileri ve Seo hakkında detaylı bilgileri paylaşmak amacı ile blogmodu.com kurulmuştur.

2 Yorum

  1. Değerli görüşünüz için teşekkür ederiz 🙂

   Newspaper ve Newsmag teması dışında performans ve kullanım açısından iyi olan diğer temaları da paylaşacağız yakın bir zamanda.

   İyi günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu